Pożyczka długoterminowa – na czym właściwie polega?

Pożyczka długoterminowa – na czym właściwie polega?

Poradnik Klienta

Pożyczka długoterminowa – na czym właściwie polega? – Wielu z nas słyszało o możliwości wzięcia pożyczki długoterminowej, ale pewnie nie raz zastanawialiśmy się, czy taka opcja rzeczywiście jest opłacalna. Pożyczki długoterminowe mogą być ciekawą opcją dla osób, które chcą rozłożyć w czasie spłacanie swoich rat, na okres dłuższy niż 12 miesięcy. Wiadomo, że w bankach na taką pożyczkę trzeba czekać nawet miesiącami, zanim zostanie wydana przychylna decyzja, trzeba mieć też nienaganna historię kredytową.

Pożyczka długoterminowa – na czym właściwie polega?

Co innego, gdy staramy się o pożyczki długoterminowe na dowód, czyli prościej mówiąc, po prostu o pożyczki długoterminowe pozabankowe. Taki zastrzyk gotówki można uzyskać bez zbędnych formalności, nawet przy pierwszej wizycie w biurze. Wystarczy przedstawić tylko dowód osobisty, dane osobowe i tyle wystarcza, by pieniądze wpłynęły na nasze konto nawet kolejnego dnia roboczego.

Kredyty długoterminowe cechują się tym, że raty do spłaty są rozłożone na dłuższy okres czasu – mogą to być nawet 3 lata – wszystko zależy od możliwości klienta oraz od wysokości pożyczonej sumy. Spłaca się ją w miesięcznych ratach, które są ustalane już w momencie podpisywania umowy – klient doskonale wie, na co się decyduje. W praktyce jest tak, że wiele pozabankowych firm oferujących pożyczki preferuje pożyczać pieniądze na krótki okres czasu, co nazywane jest chwilówkami – warto jednak poszukać dobrej i sprawdzonej placówki, która z chęcią udzieli również kredytu długoterminowego, z korzyścią dla klienta. Dzięki spłacie rozłożonej w czasie można łatwiej uzyskać kwotę do pokrycia rat, bowiem pożyczona suma jest spłacana powoli i raczej są to raty stosunkowo niskie.

W szczególności opłacalna okazuje się pożyczka długoterminowa przez Internet – Jest to ogromna wygoda dla klienta, ponieważ aby ją uzyskać, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy mieć połączenie z Internetem i komputer. Wniosek składa się on-line, a konsultant oddzwania do klienta z najlepszą ofertą lub zwykle z kilkoma propozycjami. Aby sfinalizować pożyczkę, wcale nie trzeba iść do placówki i tracić czas, donosząc przy tym szereg dokumentów. W przeciwieństwie do banków, tutaj kredy załatwia się bardzo szybko, a zasady takiej umowy są obecnie bardzo elastyczne.

Jednym z ważnych pytań jest to, czy długoterminowa pożyczka naprawdę się opłaca? Jeśli zdecydujemy się na krótkoterminową pożyczkę, jest ona zwykle korzystna kiedy spłacamy ją w wyznaczonym terminie, co zwykle oznacza 30 dni. Każda, nawet kilkudniowa zwłoka okazuje się dla nas bardzo kosztowna, ponieważ odsetki po wyznaczonym terminie są naprawdę wysokie i czasem potrafią przewyższyć pożyczoną kwotę. Kredyt pozabankowy długoterminowy jest całkiem inny między innymi dlatego, że nie generuje wysokich kosztów, bardziej opłaca się jeśli potrzebujemy gotówki, ale nie możemy spłacić pożyczki od razu – wtedy rozłożenie na kilkadziesiąt rat okazuje się przemyślanym pomysłem. Warto dogadać się ze swoim biurem kredytowym – możliwe, że raty takich kredytów da się modyfikować czy odraczać ich spłatę, gdyby klient popadł w przejściowe kłopoty finansowe.

Kto może uzyskać pożyczki długoterminowe bez bik? Właściwie każdy, kto ma ukończony 18 rok życia, posiada polskie obywatelstwo i jest zdecydowany, że chce skorzystać z takiej oferty finansowej. Konieczne jest również posiadanie konta bankowego w polskim banku, ponieważ kredytodawca w inny sposób niż przelewem nie jest w stanie udzielić nam pożyczki on-line. Nawet osoby posiadające już obciążenia finansowe nie są skreślane z listy klientów – firmy oferujące pożyczki pozabankowe stawiają mniejsze wymagania klientom niż banki, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać kredyt, bez dopełniania wielu męczących formalności. Dodam, że można mieć nawet kilka pożyczek na raz – liczy się to, aby klient był w stanie je spłacać. Mimo wszystko, jest to kredyt jak każdy inny i przed zdecydowaniem się na zawarcie umowy, trzeba całą sprawę dokładnie przemyśleć. Pieniądze trzeba bowiem zwrócić, doliczając odsetki. pożyczka długoterminowa przez Internet jest łatwa do uzyskania, ale w razie jej niespłacania, firma pożyczkowa może wystąpić o odebranie długu do firmy windykacyjnej. O ile chcemy rzetelnie spłacać pożyczkę i wiemy na co się decydujemy to raczej nie ma powodu do obaw – dla takich osób pożyczka długoterminowa okazuje się naprawdę dobrym rozwiązaniem, która pozwala na podreperowanie stanu budżetu.

Zobacz również pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments