Pożyczka długoterminowa - na co zwracać uwagę gdy bierzemy pożyczkę

Pożyczka długoterminowa – na co zwracać uwagę gdy bierzemy pożyczkę

Poradnik Klienta

Pożyczka długoterminowa – na co zwracać uwagę gdy bierzemy pożyczkę – Każdy z nas od czasu do czasu zmaga się z problemem finansowym. Może potrzebujesz pożyczki na zakup auta, sprzętu do domu czy wykonania remontu. Często również myślimy o konsolidacji posiadanych już kredytów, gdyż łączny koszt miesięcznych rat jest już zbyt wysoki. No i oczywiście zdarzają się jeszcze inne przykre sytuacje życiowe, na przykład choroba bliskiej osoby lub inny wypadek. We wszystkich tych przypadkach zwykle nie wiesz co zrobić. Zapożyczanie się to nigdy nie jest łatwa sprawa, nikt z nas nie wie co przyniesie przyszłość. Tego typu decyzje są jeszcze trudniejsze, gdy Twoja praca jest niepewna, lub wręcz zdajesz sobie sprawę z tego, że już niedługo możesz ją stracić. Jednak każdy w takiej sytuacji powie – nie martw się, jakoś to będzie. I z pewnością będzie miał rację.

Pożyczka długoterminowa – na co zwracać uwagę gdy bierzemy pożyczkę

Wszystkie kredyty i pożyczki długoterminowe mają tą zaletę, że na szczęście mają niską miesięczną ratę. Jeśli rozkładamy nawet dużą kwotę na sporą ilość części, to nie stanowią one dużego obciążenia dla budżetu domowego. Z pewnością warto brać pożyczkę na dłuższy okres, żeby nie obciążać się wysoką ratą, która może dobić każdego.

Ofert kredytowych i pożyczkowych jest bardzo dużo. Oczywiście najczęściej swoją ofertą zarzucają nas duże banki. Nieco rzadziej trafiają się reklamy mniejszych punktów kredytowych. Ale tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia czy mamy kontakt z dużym bankiem, którego stać na drogie reklamy, czy mówimy o małym punkcie kredytowym. Każdy z nich może posiadać w swojej ofercie zarówno drogi jak i tani produkt. Jak więc znaleźć najlepszą ofertę i to w dodatku taką, którą będziemy mogli uzyskać? Mało który przeciętny człowiek wie na co zwracać uwagę w przypadku kredytów. A szczerze powiedziawszy nawet osoba doświadczona może zostać czymś zaskoczona. Warto zawsze kierować się nie tylko ofertą ale również opiniami, jakie możemy znaleźć na temat danej firmy. Najlepszym, choć nie idealnym źródłem będzie z pewnością Internet. Jeśli firma jest sumienna, to nie znajdziemy zbyt wielu negatywnych opinii. Oczywiście nawet mały procent negatywnych opinii nie świadczy źle o danej firmie – zawsze znajdzie się niezadowolony klient, przeważnie dlatego, że zupełnie nie ma pojęcia o finansach a stara się być wszechwiedzący i zwyczajnie nie da sobie nic powiedzieć. Takich ludzi jest naprawdę zbyt dużo. Zawsze warto dokładnie słuchać co mówi osoba udzielająca nam pożyczki. Jeśli tego nie zrobimy, to sami możemy się czymś niemiło zaskoczyć, ale na pewno nie będzie to próba oszustwa firmy. Pamiętajmy o tym w każdej sytuacji.

Co do samej opinii, to zarówno pożyczka jak i kredyt może składać się z kilku pozycji, które będą stanowiły całkowity koszt kredytu. Chyba najważniejsze jest oczywiście oprocentowanie. Jeśli nie skończyliśmy bankowości, to te cyferki niewiele nam powiedzą. Nigdy nie wolno porównywać ofert kredytowych opierając się wyłącznie na tej wartości. Oprocentowanie mówi wyłącznie o kwocie odsetek, które musimy zapłacić. Jest to dokładnie procent w skali roku od kwoty pozostającej do spłaty. Czyli im dłużej spłacamy kredyt tym mniejsze są odsetki. W praktyce klient tego nie odczuwa, gdyż kredyty są tak obliczone, żeby miesięczna rata była zawsze taka sama. Jest to taka wartość, która może wyłącznie wprowadzać w błąd osoby, które nie mają pełnej wiedzy w tej kwestii.

Dużo łatwiejszą do pojęcia pozycją jest prowizja od udzielenia kredytu. Pojawia się ona bardzo często i może być liczona na dwa sposoby. W obu przypadkach jest to procent od kwoty kredytu, który musimy oddać od razu gdy zaciągamy zobowiązanie. Podam konkretny przykład. Pożyczamy 5000zł. Prowizja to 1% od kwoty kredytu. W pierwszym przypadku prowizja odliczona jest od kredytu i do wypłaty dostaniemy 4950zł. Może nas to zaskoczyć więc warto zapytać o to wcześniej. W drugim przypadku często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że taka prowizja była. Dostajemy dokładnie 5000zł, jednak jak się okazuje pożyczamy tak naprawdę około 5050zł. Dlaczego omawiam to tak dokładnie? W moim przykładzie był to tylko 1%. Proszę sobie wyobrazić sytuację, gdy prowizja wyniesie 15% kwoty kredytu a my nie będziemy o tym wiedzieć? Albo braknie nam pieniędzy, bo do wypłaty zostanie dużo mniej, albo nawet nie będziemy świadomi, że spłacamy dużo wyższą kwotę. Warto o to pytać.

Kolejną bardzo popularną wartością, która może podnosić koszt naszej pożyczki jest ubezpieczenie. Tutaj wariantów może być bardzo dużo. Czasem jest to procent od kwoty kredytu, innym razem ustalona stawka. Spotkałam się również z sytuacją, że ubezpieczenie było wliczane do kwoty kredytu i pobierane jak prowizja już w czasie udzielania pożyczki. Co daje nam ubezpieczenie, czy warto je brać? Niestety tu nie ma jednolitej odpowiedzi. Często zdarza się, że ubezpieczenia to czysta fikcja. Nic nam nie gwarantuje, poza przypadkami, które praktycznie się nie zdarzają. Warto dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia zanim się na nie zdecydujemy. Na szczęście nie zawsze są to zbędne dodatki do kredytów. Przy pożyczkach długoterminowych często okazuje się, że są bardzo cenne. Jeśli oferta jest porządna, może uchronić nas przed problemami w sytuacji, gdy stracimy pracę lub podupadniemy na zdrowiu. Ale podkreślę jeszcze raz – tylko dobre ubezpieczenie może tak zadziałać. Warto więc czasem poświęcić kilka złotych więcej, jeśli mamy pewność, że ubezpieczenie faktycznie nam pomoże.

Niestety nie brakuje na polskim rynku oszustów, którzy chcą wyłącznie wyłudzić jak najwięcej pieniędzy. Wymyślają oni wtedy jeszcze inne pozycje, które podnoszą koszt pożyczki. Nie jestem w stanie ich tutaj opisać, w każdej chwili mogą wymyślić coś nowego i oryginalnego. Warto zwracać uwagę na to, czy ubezpieczenie jest obowiązkowe. Czy na przykład nie trzeba zakładać konta lub brać karty kredytowej jako dodatek do pożyczki. Z pozoru tak zwyczajne dodatki mogą nas sporo kosztować.

Skoro wiemy już mniej więcej na co trzeba uważać to jak naprawdę porównać pożyczki? Najłatwiej zrobić to na podstawie miesięcznej raty lub przez pozycję całkowity koszt kredytu. Każda uczciwa firma poda te informacje zanim zmusi klienta do podpisania umowy. Warto najpierw przeczytać umowę, do czasu jej podpisania możemy przecież zrezygnować bez żadnych konsekwencji, potem może być już za późno.

Chciałabym teraz sumiennie napisać jakie firmy i banki polecam a jakie radzę omijać. Niestety nie jest to jednak takie proste. Oferta ciągle się zmienia i uzależniona jest również od tego, kim jesteśmy, jaki mamy dochód i zobowiązania oraz jaką mamy historię kredytową. Dlatego postanowiłam wybrać jedną firmę, którą uważam za sumienną. Dodatkowo praktycznie każdy może liczyć na pomoc z ich strony. Jest tak dlatego, że oferują pożyczki bez sprawdzania klienta w takich miejscach jak BIK, KRD czy ERIF, czyli nie sprawdzają historii kredytowej, która często od razu skreśla wielu potencjalnych pożyczkobiorców. A przecież zła historia nie musi powodować, że nie spłacimy nowej pożyczki, każdy uczy się na błędach. Tacy ludzie również muszą mieć dostęp do kredytów i pożyczek. Wielu z nas posiada samochód lub inny pojazd. Przedstawiam więc stronę omega kredyt Znajdziemy tam ofertę, która z pewnością zadowoli każdego. Są to pożyczki długoterminowe na dowód, które uzyskamy przez internet. Wystarczy na czas trwania spłaty pożyczki uczynić tą firmę współwłaścicielem pojazdu, a otrzymasz kredyt w zależności od tego, ile wart jest Twój pojazd. Są to bardzo bezpieczne pożyczki które gwarantują uzyskanie dość wysokiej kwoty kredytu. Bez takiego rozwiązania często możliwa do uzyskania kwota była by zbyt mała, więc nie rozwiązywała by naszego problemu. Wiadomo przecież, że żadna instytucja finansowa nie jest przedsiębiorstwem charytatywnym i również musi uważać na swoje interesy. Jest to więc rozwiązanie idealne dla obu stron. Polecam poczytać więcej na ten temat – www.autokasa.pl/ W ten sposób każdy potrzebujący otrzyma pożyczkę długoterminową, która w danej chwili jest mu niezbędna.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments