Nasz bank wcale nie da nam najlepszego kredytu. Otwórzmy oczy na małe lombardy, które sypią pieniędzmi.

Nasz bank wcale nie da nam najlepszego kredytu. Otwórzmy oczy na małe lombardy, które sypią pieniędzmi.

Poradnik Klienta

Co by było, gdyby na świecie nie było pieniędzy? Nikt tego nie wie. Nie może tego wiedzieć, bo nie pamięta. Bo… w sumie czasy, kiedy nie było czegoś takiego, jak pieniądz nie istniały. Inaczej to wszystko się nazywało. Dziś kawałek papieru, kiedyś kawałek kamienia wyznaczały bogactwo. Człowiek zawsze musiał posiadać coś, dzięki czemu będzie mógł posiadać więcej. Pieniądze dają tę władzę. Jeśli je mamy, możemy kupić sobie dosłownie wszystko. Trzeba jednak zauważyć, że zazwyczaj to nie my jesteśmy władcami, a gotówka, która wisi nam na koncie…

Nasz bank wcale nie da nam najlepszego kredytu. Otwórzmy oczy na małe lombardy, które sypią pieniędzmi.

Albo wtedy, kiedy jej nie ma. Wielu z nas spotyka taki epizod w życiu, kiedy trzeba pomóc sobie pożyczką. W takich sytuacjach najczęściej udajemy się do odpowiednich miejsc, które są w stanie nam pomóc. Znajomi często odmawiają przysługi, a samo proszenie ich o to jest dość wstydliwe. Dlatego wielu woli iść do nieznajomego i zapłacić za usługę.

Jest wiele miejsc, gdzie możemy skorzystać z dodatkowej gotówki, zaczynając od banku gdzie mamy konto, kończąc na prywatnej firmie, której ogłoszenie o kredycie w 15 minut wisi na naszej klatce schodowej. Zdecydować się na ofertę jest naprawdę ciężko i warto sprawdzić dokładnie, kto na jakich warunkach pożycza, jakie jest oprocentowanie, jakie konsekwencje w razie problemów ze spłatą. Każdy punkt trzeba brać pod uwagę. Nieważne, czy bierzemy kredyt na 12 miesięcy, czy na miesiąc.

Wielu z nas omija jednak miejsca, gdzie o pożyczkę jest naprawdę łatwo. Te miejsca, to lombardy, które znajdują się w każdym mieście co kilka metrów. Ukryte w bramach, schowane w zakamarkach. Miejsca, gdzie każdy dostanie gotówkę, jeśli tylko chce. Aby otrzymać pożyczkę w lombardzie wystarczy nam tylko jakiś przedmiot, który jest coś wart. To wszystko. Żadnych formalności, zbędnych dokumentów i przesłuchań. Dajemy rzecz i wybieramy, czy chcemy ją sprzedać, czy zamierzamy ją potem wykupić. Nawet jeśli zdecydujemy się, ze przyjdziemy za jakiś czas po nasz zastaw, a tego nie zrobimy, to nic się nie dzieje. To jest najlepsze w pożyczce w tego typu miejscu. Wyobraźmy sobie, że bierzemy kredyt w banku. No i nagle coś nam wypada, upadamy, nie mamy za co oddać pożyczki. Bank nie da nam spokoju i będzie chodził za nami jak cień do czasu, aż nie oddamy u wszystkich pieniędzy. No i jeszcze sobie naliczy, całkiem nieźle zresztą. Tutaj, jeśli nie przyjdziemy po nasz przedmiot, nic się nie dzieje. Żadnych komplikacji, zbędnych telefonów, męczenia nas listami i wezwaniami do zapłaty. Właściciel lombardu bierze nasz przedmiot i po prostu go sprzedaje, odzyskując swoją gotówkę.

To bardzo sprawiedliwe rozwiązanie i aż dziwne, że tak niewiele osób z niego korzysta. Wszyscy rzucają się po kredyt do miejsc, które pokazywane są w telewizji. Jakbyśmy całkiem zapomnieli, że rzeczy, które muszą nadmiernie się reklamować, nie są warte zwrócenia na nich uwagi. Dobra oferta nie musi się reklamować, bo ma klientów, którzy do niej wracają. Zła? Zła musi mieć ciągle nowych i nowych, bo starzy już nie chcą z niej skorzystać.

Lombardy stały się dzisiaj świetnym miejscem do udzielania pożyczek. Zresztą… zawsze nimi były. Teraz są po prostu jeszcze lepsze.

zobacz również pożyczki pozabankowe łódź

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments