Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Lędziny

Poradnik Klienta

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe rozwiązanie do zdrowia człowieka. Oznacza to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej składa się nie jedynie na jakimś, najmocniej odczuwalnym przez osobę chorującą problemie, ale na jego systemie jako całości, na którą montuje się wiele wpływających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także łączenie innych metod zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Pilica

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rozwiązanie podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To teraz ona zrobiła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie są już dla nas tak oczywistego ryzyka. Farmacja oczywiście jest więc odpowiedzią na różne problemy zdrowotne, jednak bynajmniej nie na każde. Budując się jedynie na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że polskie zdrowie zależy z tego, w jaki system funkcjonujemy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To dokładnie zaniedbania w współczesnych terenach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w obecnym ciągłych schorzeń autoimmunologicznych, w potyczce z którymi dawanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew stereotypowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, lubią oni wartość i stanowienie medycyny akademickiej, bo dużo z nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Są toż znani uczeni, praktycy i fachowcy w sferze zdrowia, którzy składają szczególną uwagę na połączeniu wszelkiej wiedzy o zdrowiu a życiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Pilica

Wskazują oni na potrzebę podejmowania jakichkolwiek działań aby zapobiegać wadom i wybierać najbardziej uczciwe i efektywne metody migania z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne brać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna konwencjonalna nie jest odpowiednia, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków trudno nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się dużo na fakt zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na własną rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwalało mi znaleźć dobre rozwiązania, dzięki którym poznałam i obecnie sama pomagam osobom chorującym iść z stałych trudności w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Pilica

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych wielkich nam również tanich metod terapii w charakterze jak największej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby chcącej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, kiedy również ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede wszystkim o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Bardzo ważna jest również praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a dodatkowo terapie mindfulness. Wszystka kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna zawierać ponadto możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych projektuje i emocji, które jej prowadzą, i pracę mentalną powinno się traktować jako integralną część swego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w nowych czasach nie sposób zdobyć w stałej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, zwłaszcza w przypadku leczenia refundowanego. Problemem jest też zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgodzie na fakt medycyny zintegrowanej i informowanie osób zapadających na fakt możliwości uzyskania uwadze w terapii rodzi się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Pilica

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments