Lombardy w Polsce po wprowadzeniu nowej ustawy

Lombardy w Polsce po wprowadzeniu nowej ustawy

Poradnik Klienta

Lombardy, mimo tego, że są na polskim rynku już bardzo długo, nie tracą na ważności. Jest to doskonała pomoc dla ludzi, którzy w danym momencie znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Działania lombardów to udzielanie pożyczek pod zastaw, przede wszystkim ruchomości czy papierów wartościowych.

Lombardy w Polsce po wprowadzeniu nowej ustawy

Przedmiotem zastawu może być wszystko, najczęściej są to biżuteria i nowoczesne sprzęty elektroniczne. Wystarczy tylko pójść do takiego miejsca i zastawić coś, co w danej chwili nie jest nam niezbędne, a otrzymamy pieniądze, np. na spłatę naszych długów. Ustalimy również termin, w jakim musimy wykupić dany przedmiot, w przeciwnym razie stanie się on własnością lombardu, a jego właściciel będzie mógł go sprzedać po ustalonej przez siebie cenie.

Wybierając lombard, z którego usług będziemy chcieli skorzystać, warto zainteresować się tym, czy działa on legalnie – to znaczy zgodnie z ustawą z 11 marca 2016 roku. Niestety obecnie wiele z nich nie spełnia tych wymogów, ponieważ są to małe, głównie jednoosobowe działalności gospodarcze. Przed wprowadzeniem nowej ustawy lombardy działały w oparciu o prawo do działalności gospodarczej, jednak teraz uległo to zmianie. Instytucja pożyczkowa, zgodnie z tegoroczną ustawą, musi być założona w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bądź spółki akcyjnej, a jej kapitał zakładowy to minimum 200 tysięcy złotych. Okazuje się, że większość lombardów powinna zostać rozwiązana, np. w Kołobrzegu jedynym działającym legalnie lombardem pozostał Polski Lombard.

Co ciekawe, mimo wielu problemów właścicieli lombardów, Polski Lombard radzi sobie świetnie. Zapewne dzieje się to za sprawą przedsiębiorczości i nowoczesnego podejścia właścicieli. Więcej o jego działalności i rozwoju możemy dowiedzieć się ze strony polski lombard . Jak widać, ograniczenie oferty instytucji finansowych, a co za tym idzie wzrost oprocentowania ich pożyczek może być okazją na rozwinięcie działalności lombardów. Polski Lombard pierwszy raz w historii stworzył pożyczki społecznościowe. Pozwalają one nie tylko na zapożyczanie się w kryzysowym momencie, ale również wypracowywanie zysku z chwilowo wolnej gotówki, gdy nasza sytuacja finansowa jest bardzo dobra. Takie rozwiązanie jest banalnie proste – ludzie posiadający wolne środki, inwestują je w pożyczkę i zarabiają aż 5% miesięcznie, co w porównaniu z lokatami bankowymi jest o wiele większym zyskiem. Dodatkowo nie musimy się bać o ryzyko, ponieważ w przypadku niespłacenia pożyczki, lombard sprzedaje zastawiony przedmiot, a my i tak otrzymujemy swoje wynagrodzenie. To świetne rozwiązanie dla ludzi z wolnym kapitałem, którzy nie chcą, aby ich gotówka leżała na rachunku bankowym, lecz pomnażała się i przynosiła zyski.

Powstanie działalności na tak szeroką skalę nie oznacza, że małe lombardy muszą upaść. Polski Lombard sp. z o.o. oferuje rozwiązanie, które przypadnie do gustu wszystkim zainteresowanym. Każdy właściciel małej działalności może podłączyć się do spółki i razem z nią działać legalnie i zarabiać nawet więcej, niż poprzednio. Takie połączenie, zwane systemem lombardów online, daje wiele nowych możliwości, a przede wszystkim jest bardzo nowoczesne i dostosowane do dzisiejszych standardów. Wszystko się zmienia, więc dlaczego lombardy miałyby pozostać małymi, osiedlowymi zakładami? Tym bardziej w sytuacji, gdy taki rodzaj działalności stał się nielegalny i niezgodny z jedną z najważniejszych ustaw dotyczących działalności instytucji pożyczkowych w ostatnim czasie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments