Lombard jest potrzebny!

Lombard jest potrzebny!

Poradnik Klienta

Współczesny rynek oferuje wiele rodzajów pożyczek, jednak bardzo często wiążą się one z koniecznością spełniania zróżnicowanych wymogów weryfikujących naszą płynność finansową czy choćby posiadaniem czystego konta w Biurze Informacji Gospodarczej.

Lombard jest potrzebny!

A co w sytuacji, gdy mimo negatywnej historii kredytowej środki finansowe potrzebne nam są tu i teraz? Z pomocą przychodzi lombard – instytucja, która już od średniowiecza z powodzeniem oferuje pożyczki pod zastaw zróżnicowanych przedmiotów, okazując się często jedynym ratunkiem przed popadnięciem w ekonomiczne tarapaty.

Zbędny telewizor, radio, meble, dywany, stary komputer? A może bieżące, nowe urządzenia, które na ten moment nie są Ci niezbędne? Lombard to miejsce, w któym wszystko to z powodzeniem można spieniężyć, a w zamian zaopatrzyć się w bieżące środki na przykład do spłacenia rachunków, długów bądź po prostu dodatkowego zastrzyku gotówki w swoim domowym budżecie. Specjaliści od wyceny proponują miarodajne kwoty, co daje gwarancję, że nie zostaniemy oszukani przy tymczasowej sprzedaży konkretnych sprzętów czy produktów, co tak częste jest w przypadku handlu z przypadkowymi osobami bez żadnych regulacji prawnych.

Warunki są tu tak komfortowe przede wszystkim dlatego, że w przypadku niewypłacalności osoby, która zdecydowała się zastawić dowolne dobro, lombard dysponuje możliwością jego sprzedaży. Tym samym jest to typ pożyczki opatrzony zerowym ryzykiem dla instytucji, co stanowi ewenement na całym rynku kredytowym, gdzie w innych przypadkach konieczna jest egzekucja należności w oparciu o zróżnicowane i często ciągnące się latami postępowania komornicze.

W kwietniu 2016 roku weszła w życie ustawa ustawa sankcjonująca prawnie wiele aspektów działalności lombardów, dzięki czemu wszyscy korzystający z usług tej instytucji będą mogli czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie jeśli chodzi o transparentność umów. Pluralizm na rynku kredytowym jest bardzo ważny i istnienie takich podmiotów jak lombard znacznie poszerza pole możliwości każdego klienta.

zobacz również lombard Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments