Lombard – co to za miejsce?

Lombard – co to za miejsce?

Poradnik Klienta

Lombard – co to za miejsce? Lombard- niby każdy zna to miejsce, ale czy aby na pewno wiemy, na czym polega praca w lombardzie? Bardzo często łączymy tego rodzaju firmę z negatywną działalnością, z pożyczkami na wysoki procent czy z kupowaniem przedmiotów z nieznanego źródła. Otóż w dzisiejszych czasach jest to bardzo krzywdząca opinia, ponieważ lombardy są w pełni legalnymi działalnościami, które nie żerują na naiwności klientów i nie przyjmują przedmiotów nieznanego pochodzenia. Do lombardów wiele osób zagląda regularnie, szukając unikatowych przedmiotów o wysokiej jakości, w dużej mierze są to kolekcjonerzy szukający „perełek”. Warto powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie korzyści może przynosić nam działalność lombardu i co tracimy, nie odwiedzając takich miejsc.

Lombard – co to za miejsce?

Chyba każdy zna amerykańskie programy telewizyjne przedstawiające pracę lombardów jako placówek rządzonych przez ludzi z pasją, zainteresowanych nie tylko skupowaniem przedmiotów, ale również ich zabezpieczeniem i zachowaniem dla przyszłych pokoleń. Właściciele lombardów twierdzą, że gdyby Discovery w naszym kraju chciało nakręcić serial o funkcjonowaniu lombardów, mogliby znaleźć jeszcze lepsze historie niż za oceanem. Chociaż ludzie do lombardów potrafią przynieść dosłownie wszystko, w większości przypadków w naszym kraju zastawiane są przedmioty prezentujące mniejszą lub większą wartość takie jak biżuteria, sprzęt elektroniczny, bywa że przedmiotem zastawu są nawet nieruchomości czy prawa autorskie. Lombardy są bowiem bardzo elastycznymi placówkami, które mogą zainteresować się także wartościami niematerialnymi, ale wtedy sprzedaż/zastaw odbywa się na odrębnych zasadach.

Gdy pożyczka nie jest spłacana, zastaw zgodnie z umową nie jest zwracany właścicielowi i lombard wystawia go na sprzedaż.Ja sama czasem zaglądam do lombardu, ponieważ można w nim kupić sprzęt czy biżuterię po konkurencyjnych cenach, jest to więc idealne miejsce dla osób szukających sprzętów domowych, akcesoriów do telefonów czy komputerów – robiąc zakupy w lombardzie mogą mieć pewność co do wysokiej jakości sprzedawanych przedmiotów, ponieważ każdy lombard sprawdza stan techniczny zastawów jak i również nigdy nie przyjmuje rzeczy pochodzących z niepewnego źródła, bez papierów czy atestów. Można tu znaleźć zarówno rzeczy używane jak i całkiem nowe, jeszcze w oryginalnych opakowaniach!

Przedmioty zastawione są sprzedawane zazwyczaj po kosztach, nie są za nie żądane wygórowane ceny, jak często bywa u osób prywatnych – my możemy dokonać tanich zakupów, które przecież uwielbiamy. Plusem jest również to, że w lombardzie można szybko sprzedać nietrafiony prezent, biżuterię w której nie chodzimy lub przedmioty, które komuś innemu mogą się przydać.

Dla wielu ludzi praca w lombardzie jest marzeniem, które da się jednak spełnić. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących kontakt z klientem, słuchania niepowtarzalnych historii, uczestniczenia w kupnie/sprzedaży unikatowych przedmiotów. Część z nich po raz pierwszy można zobaczyć i dotknąć właśnie w lombardzie. Warto regularnie odwiedzać takie placówki, aby poznać to co mają do zaoferowania. Asortyment może zmieniać się z dnia na dzień, a stali bywalcy często wynoszą z tych miejsc prawdziwe perły, które dołączają do swojej kolekcji.

zobacz lombard online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments