Jaki samochód do 5000 złotych wybrać?

Jaki samochód do 5000 złotych wybrać?

Artykuł Miesiąca

Nie da się ukryć, że samochód w naszym kraju od zawsze był swoistym wyznacznikiem luksusu i komfortu. Nie oszukujmy się- to właśnie samochód- bez względu na to jak wygląda i ile o kosztował, jest wstanie dowieźć nas w wyznaczone miejsce. Samochody umożliwiają więc zarówno dalekie jak i bliskie podróże, więc każdy, nawet świeżo upieczony kierowca chce wejść w posiadanie własnego auta. Już od razu po odebraniu prawa jazdy większość osób rozmyśla nad tym, jaki samochód zakupić. Zwykle w takim momencie mamy dość ograniczony budżet i z pewnością nie możemy sobie pozwolić na zakup auta prosto z salonu, więc młodzi kierowcy najczęściej rozglądają się za pojazdami, które są w zasięgu ich możliwości. Wówczas zwykle budżet ogranicza się do około 5 tysięcy złotych, by wystarczyło jeszcze na wszystkie niezbędne opłaty, a także rejestrację pojazdu. Tak więc jaki samochód do 5 tysięcy złotych wybrać?

Samochód do 5 tysięcy złotych

Nie oszukujmy się, wybierając auto do 5 tysięcy złotych nie możemy postawić przed takim pojazdem zbyt ogromnych wymagań. W tym budżecie z pewnością nie nabędziemy auta z najmłodszych roczników. Tak więc w pierwszej kolejności warto przede wszystkim sprecyzować swoje wymagania. Jeśli auto ma nam wyłącznie posłużyć na dojazdy do pracy, wówczas spokojnie w tym budżecie znajdziemy coś, co może się z tego zadania idealnie wywiązywać. Niemniej jednak szukając pojazdu na dłuższe wycieczki, dla własnego bezpieczeństwa warto nieco podnieść górną granicę budżetu. Tak więc na co zwrócić uwagę kupując auto do 5 tysięcy złotych? Przede wszystkim nie możemy być zbyt wybredni i szukać konkretnej marki. Niemniej jednak możemy od auta w tym przedziale cenowym w dalszym ciągu oczekiwać podstawowego wyposażenia. Czyli trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiada on poduszki powietrzne, a niektóre modele mogą zostać nawet wyposażone w klimatyzację- wówczas trzeba sprawdzić czy jest ona nabita, by nie narazić się na dodatkowe koszty. Warto również dokładnie sprawdzić stan silnika, gdyż prawdopodobnie w starszych pojazdach był on wielokrotnie myty i czyszczony. Tak więc trzeba przyjrzeć się, czy mimo wszystko nie ma on żadnych wycieków i nieszczelność. Na co zwrócić uwagę w przypadku karoserii? Otóż na wstępie trzeba zaznaczyć jasno, że samochody w tym przedziale cenowym z pewnością mają już mocno ponad 10 lat, a także zrobione sporo kilometrów. Oczekiwanie perfekcyjnej karoserii, która jest pomalowana oryginalnym lakierem jest wręcz wymogiem nierealnym. Niemniej jednak jeśli przyjmiemy już do wiadomości, że poprawki blacharsko-lakiernicze były i tak przeprowadzane, wówczas warto zwrócić uwagę na to, jak zostały one finalnie wykonane. Przede wszystkim skupmy się na progach, które nie powinny mieć widocznych dziur, ani oznak korozji. Co więcej niezwykle istotne są również ranty drzwi oraz przednia klapa i klapa bagażnika. Nie ukrywajmy, że nie mają odpowiedniej wiedzy z zakresu mechaniki, warto zabrać taki samochód na przegląd techniczny i sprawdzić stan wszystkich podzespołów. Wówczas dowiemy się co może być do wymiany w niedługim czasie i oszacować czy zakup danego pojazdu rzeczywiście będzie dla nas opłacalny.

Szybka pożyczka na pierwszy samochód

Nie da się ukryć, że obecnie wydanie 5 tysięcy złotych na samochód to absolutne minimum. Niemniej jednak jeśli nie dysponujemy od ręki taką kwotą, a pojazd i tak jest nam niezbędny, wówczas idealnym rozwiązaniem jest zaciągnięcie szybkiej pożyczki przy pomocy strony kredytomarket.pl. Jest to szybka i skuteczna porównywarka produktów i ofert instytucji pozabankowych, dzięki czemu będzie można w łatwy i prosty sposób znaleźć najlepszą pożyczkę dla siebie. Wniosek wypełniony za pośrednictwem jest stron trafia od razu do pożyczkodawcy, który na jego rozpatrzenie zwykle potrzebuje nie więcej niż 15 minut. Dodatkowo, zwykle każdy wniosek rozpatrzony jest pozytywnie, a w przeciągu kilku godzin klient może cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, które może spokojnie przeznaczyć na zakup swojego, pierwszego auta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments