Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym składać się przy wyborze zmywarki?

Poradnik Klienta

Czym poruszać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede każdym z racji na ogromne ilości traconego czasu, siły, i co ważniejsze – wody. W trosce o siebie i o miejsce warto zainwestować w handel zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i zapewniał latami dużo jest poświęcić trochę uczucia i wybrać najbardziej poważni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze prawu to gatunek zmywarki w tekście umeblowania naszej kuchni. Gdyby mamy zabudowane wszystkie urządzenia domowe lub, gdy istniejemy w trakcie projektowania kuchni i mamy kuchnie na wymiar, to może wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Jest zatem wyjątkowo ważne, jak jesteśmy właścicielami aneksu, przypadającego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy jednolitą kompozycję z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z wszystkim, dobrze dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są przeważnie w kolorze białym bądź srebrnym (INOX) również z możliwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Właśnie dla wyjątkowo chcących, którzy cenią być się niekonwencjonalnym wzornictwem znajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich atutem jest zarówno to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć również silna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej wartość. Standardowo urządzenia stoją w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko gotującym i stołującym się w zakładu. Zmywarka taka pomieści głównie do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Doskonale dodają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie przyjęło się, że w skład kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody pobierające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z możliwością zauważysz, że podczas ręcznego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas prania tych tychże naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy również z zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto rozważyć oraz tąż rolę. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza daną na punkt zużycia wody dla danego modelu. I rzeczywiście w sukcesie małych zmywarek stanowi zatem pobór wielkości 7l, i mniej ekonomiczne wykorzystują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w sądu do mycia ręcznego.

Jaką wartość energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawu na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej właściwość energetyczna. Jest zatem parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Informacja ta nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także wchodzi na pomoc środowiska. Klasy energetyczne stosowane są w mierze od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza danie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to wartość najmniej dobra i korzystna dla użytkownika.

Podobna miara od I do G określa te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę dobrze jest dać opinię na okres hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Jest zatem zwłaszcza istotne, gdy zmywarka działa w graniczącym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na okresie 40dB, ale prawd nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na okresie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż ubezpieczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej trudni użytkownicy mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić opinię na rzeczy nieco mniej powiązane z ekonomią zmywania, więc na wyposażenie wnętrza urządzenia. Dzieli się ono mało w poszczególnych modelach. Zatem inny użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, i może szufladę z matą antypoślizgową albo który wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy dostać w wielkich sklepach sieciowych spotykających się w pełnych miastach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie popularniejszą i odpowiedniejszą formą, nawet z racji na szybszy wybór towaru a wartości, a dodatkowo na kwestie transportowe, jest sprzedaż internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o centrum i zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór przylega do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments