Allegro sprzedane

Allegro sprzedane

Poradnik Klienta

witam,

Chyba nikomu nie trzeba mówić czym jest Allegro. Na chwile obecna najbardziej popularna strona, znają ja młodsi jak i starsi użytkownicy internetu a również inni z reklam zamieszczanych w sieci i telewizji. Dodatkowo również wielu osobom znana porównywarka stron ceneo, również należy do tego samego właściciela.

Allegro sprzedane

Ostatnie wiadomości donoszą iż cała spółka została sprzedają, tak wiec i Allegro i Ceneo ma nowego właściciela. Poprzedni właściciel mający siedzibę w Afryce zarobił gigantyczne pieniądze, w 2008 roku kupił spółkę za 12,5 mld dolarów, w chwili obecnej wynegocjował z nowym właścicielem sumę 3,25 mld dolarów co daje 13 mld złotych. Inwestycja w ta spółkę okazała się być bardzo trafnym pomyśle w ciągu 8 lat zarobek wyniósł ponad 100% więcej.

Choć zarobek jest bardzo duży to czy opłacało się sprzedać spółkę teraz? Skoro tak prężnie się rozwija być może za kilka lat będzie warta jeszcze więcej. Już teraz Allegro jest jednym z najbardziej znanych miejsc gdzie robimy zakupy, można kupić tam dosłownie wszystko. W ciągu ostatnich kilku lat zakupy w sieci znacznie się rozwinęły, przede wszystkim dlatego, że mamy coraz mniej czasu wolnego i nie chcemy tracić go na chodzenie po sklepach. W przyszłości bardzo możliwe ze wszystko będziemy kupować przez internet. Duże markety już oferują zakupy spożywcze w internecie z dowozem do domu lub odbiorem własnym, jak widać sprawdza się to doskonale i coraz więcej firm oferuje produkty przez internet. Bardzo dużym plusem przy zakupach przez internet jest to, że np. na Allegro możemy sprzedawać również jako osoba prywatna własne, niepotrzebne rzeczy a również zakupić rzeczy z lombardów, komisów czy tez nowe ze sklepu lub od producenta. Dodatkowo na Allegro możemy coraz więcej rzeczy kupować po atrakcyjnych cenach od producentów z Chin, co czyni ten serwis bardzo wygodnym i każdy może tam znaleźć coś dla siebie, nie musi przeglądać kilku różnych. Możemy tez zauważyć iż są tez sklepy producentów, gdzie mamy pewność kupienia w 100% pewnego i oryginalnego towaru. Dużym plusem serwisu jest również pomoc pracowników, możemy do nich zgłosić każde naruszenie oraz niezgodność i to oni się tym zajmują i wyjaśniają ze sprzedającym. Tak naprawdę zakupy na Allegro są tak samo bezpieczne, a nawet bardziej niż te dokonywane w tradycyjnym sklepie, dodatkowo możemy w bardzo krótkim czasie porównać wiele produktów, wybrać odpowiedni model, kolor, rozmiar i zamówić wprost do domu. Aby kupić wszystko od ubrań przez części samochodowe, sprzęt sportowy, elektronikę, AGD, rzeczy dla dzieci, po meble do domu. Bardzo duży ruch jest zawsze przed świętami Bożego Narodzenia, ten serwis jest idealnym miejscem by kupić prezenty, zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musimy chodzić po sklepach, stać w kolejkach i w dodatku za najlepszą cenę, z roku na rok córa więcej osób wybiera zakupy przez internet.

Choć cena sprzedaży spółki urosła ponad 2 krotnie w ciągu 8 lat to ciekawe ile będzie wynosić za kolejne 8, przy obecnym wzroście użytkowników korzystających z zakupów przez internet?

zobacz również na allegro

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments