Masz pytania? Zadzwoń na naszą infolinię

-----------------------------

dla osób fizycznych

70 34 030 10

----------------------------

dla firm

70 34 030 10

----------------------------
(koszt według operatora)

 

Lub wyślij sms o treści  „START KREDYT” na numer 60468, a oddzwonimy i załatwimy. (koszt według stawek operatora)

Oferty leasingu

LEASING ZWROTNY - SPOSÓB NA DODATKOWY ZASTRZYK GOTÓWKI

Obrazek do artykułu

Leasing jest najpowszechniejszą formą finansowania działalności firmy. Oczywiście wyłączając kredyt, który ma szersze zastosowanie. My zajmiemy się jednak finansowaniem pojazdów oraz maszyn, które w firmach są używane. Spośród kilku kategorii, na jakie dzielimy leasing jedna z nich w sposób szczególny może zainteresować wszystkich przedsiębiorców, którzy zainteresowani są uzyskaniem dodatkowego zastrzyku gotówki, ale nie chcą sprzedawać narzędzi pracy, jakimi są samochody firmowe.

 

Mowa tu o leasingu zwrotnym. Jest to specjalny rodzaj leasingu, który zakłada, iż firma leasingowa wykupi od przedsiębiorcy jego samochód w zamian za gotówkę. Następnie wypożyczy go mu na zasadach leasingu, w zamian za spłacanie miesięcznych rat. Przedmiotem leasingu nie musi być oczywiście tylko samochód. Dzisiaj, firmy leasingowe oferują coraz to nowe rozwiązania i w praktyce wszystkie cenne urządzenia, jakie posiada przedsiębiorca mogą stać się przedmiotem umowy leasingowej.

 

Komu opłaca się takie rozwiązanie?

Leasing zwrotny to przede wszystkim sposób na uwolnienie zamrożonego kapitału przedsiębiorstwa i zwiększenie aktywów obrotowych. Jest to najlepsze rozwiązanie gdy przedsiębiorca:

  • Dysponuje sprzętem o znacznej wartości rynkowej, którego nie chce się pozbywać, ponieważ jest niezbędny do prowadzenia działalności
  • Jest w trudnej sytuacji i szuka dodatkowych środków, aby uniknąć długów
  • Planuje inwestycję, ale z różnych względów nie sięga po rozwiązanie, jakim jest kredyt
  • Nie ma możliwości pozbycia się majątku firmy. Za sprawą leasingu zwrotnego sprzęt pozostaje dalej do jego użytku
  • Dąży do zwiększenia płynności finansowej i zwiększenia swojej pozycji na rynku

Leasing zwrotny to niezwykle częste zjawisko w branży nieruchomości. Leasing zwrotny nie jest jednak podpięty pod konkretne ramy. Możemy z niego skorzystać w każdej gałęzi biznesu. Wszystko zależy od tego, jaką firmę leasingową wybierzemy, bo to głównie ona decyduje o tym, czy dany sprzęt stanie się przedmiotem leasingu.

 

Jak rozliczymy leasing zwrotny ?

 

Jak każda forma leasingu, tak i leasing zwrotny niesie za sobą obciążenia podatkowe. Wybór, który jest przed nami, to czy zdecydujemy się na leasing operacyjny czy finansowy.

 

W przypadku leasingu operacyjnego przedmiot leasingu jest zaliczany do aktywów leasingodawcy. Oznacza to tyle, że to on odlicza sobie jego koszty amortyzacji. Leasingobiorca natomiast wlicza koszty uzyskania dochodu w postaci rat leasingowych, w tym podatek VAT.

W przypadku leasingu finansowego, przedmiot leasingu jest wliczany do majątku leasingobiorcy. Umowa poza tym jasno określa, że w chwili spłaty ostatniej raty przedmiot staje się jego własnością. Jest on zatem obciążony kosztami amortyzacyjnymi oraz wpłaceniem całego podatku VAT z góry przy wpłacaniu pierwszej raty.

 

 

Podsumowując, oferta leasingu zwrotnego jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców związanych ze swoim sprzętem, ale poszukujących innych form pomocy finansowej niż kredyt. Jeśli ich historia kredytowa jest negatywna i  nie mają możliwości uzyskania pomocy od banku, firma leasingowa będzie odpowiednim miejscem do jakiego powinni się udać. Przedmiotem leasingu może być ponadto każda rzecz, która w razie problemów w spłacie, będzie jego zabezpieczeniem. W ten sposób unikamy konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających nasze dochody czy też wglądu do BIK. Sprawa zatem załatwiana jest szybko i praktycznie od ręki, co daje nam więcej czasu na korzystne inwestowanie zdobytych w ten sposób środków finansowych.

Karol

0

  + Zaplusuj

17/11/2015 11:28

Ciekawe :)

Odpowiedz
Finch

0

  + Zaplusuj

25/06/2016 23:18

Ya learn sontihemg new everyday. It\'s true I guess!

Odpowiedz
Jonay

0

  + Zaplusuj

26/06/2016 09:42

This is the pefrcet post for me to find at this time

Odpowiedz
Jannika

0

  + Zaplusuj

27/06/2016 09:42

Hey, that\'s pouferwl. Thanks for the news. http://txdlzdomzrt.com [url=http://xewzvroaa.com]xewzvroaa[/url] [link=http://rzxmysdnwqv.com]rzxmysdnwqv[/link]

Odpowiedz
Melia

0

  + Zaplusuj

28/06/2016 16:58

Awesome you should think of soethming like that http://cqibupspsob.com [url=http://yznzdge.com]yznzdge[/url] [link=http://rcjzkgqmgvq.com]rcjzkgqmgvq[/link]

Odpowiedz

Tworzysz komentarz

captcha